Čo je CORIAN® - INT-COR s.r.o. - CORIAN®

INT-COR s.r.o. - CORIAN®

Čo je CORIAN®

Materiál DuPont™ Corian® je výsledkom dlhodobých výskumov firmy DuPont™, jednej z vedúcich svetových chemických firiem. Bol vyvinutý v šesdesiatych rokoch a na americký trh bol uvedený začiatkom rokov sedemdesiatych po intenzívnych testoch v laboratóriách a v praxi. Jeho prednosti a záujem architektov a designérov spôsobil, že DuPont™ Corian® bol v osemdesiatych rokoch uvedený aj na svetový trch.

DuPont™ Corian® sa vyrába z prírodných materiálov s pojivom na báze akrylátov, má pevnú skladbu, s rovnomerne rozloženou farbou a textúrou v celom priereze. Jeho povrch je pevný, celistvý, odolný voči vode, vlhkosti a chemikáliám a vyrába sa v rôznych farebných odtieňoch od jednofarebných až po zrnité s malým a veľkým zrnom imitujúcim prírodný kameň až po mramorový vzor.

DuPont™ Corian® je dodávaný buď ako 6 mm hrubá doska s použitím na vertikálne obklady stien, pultov atď. (nie je však dostupná vo všetkých farbách), 12 mm hrubá doska pre konštrukcie pracovných dosiek, pultov, drezov, umývadiel a iných atypických prvkov.

DuPont™ Corian® sa dá ľahko ošetrovať, pri prípadnom popálení cigaretou alebo horúcou panvicou sú stopy ľahko odstrániteľné, pri poškodení poškrabaním sa povrch prebrúsi a preleští, pri hrubšom poškodení sa vyspraví a potom prebrúsi a preleští.

Pri navrhovaní interiérov a výrobkov z materiálu DuPont™ Corian® môže architekt a designér bez problémov splniť každú požiadavku zákazníka a tvoriť voľne podľa svojej fantázie. DuPont™ Corian® sa dá totiž obrábať ako tvrdé drevo, môže sa rezať, vŕtať, frézovať, brúsiť, leštiť a po zahriatí na 160ºC sa dá tvarovať ohýbaním vo forme, čím prekonáva ostatné materiály. Vďaka dokonalej technológii zlepovania corianu sú výrobky bez špár, čo ešte viac zvyšuje celkový efekt. V praxi to prináša možnosť vytvárať akékoľvek dlhé a široké dosky stolov a pultov, rôznych i nepravidelných tvarov bez jediného viditeľného spoja. Projektant ani výrobca nie je viazaný na východiskový rozmer dosiek.

Použitie corianu v interiéroch je veľmi široké, dá sa využiť v kuchyniach, kúpelniach, kanceláriách, hoteloch, laboratóriách, reštauráciách, baroch, bankách, nemocniciach, pričom DuPont™ Corian® v sebe spája poéziu povrchu prírodného kameňa s výhodami a vynikajúcimi technickými parametrami moderného materiálu.

Katalógy 

CoJeCorian.pdf KatalogOCoriane.pdf TheCorianBook.pdf